Travní koberce
Zakládání zahrad
Údržba zahrady
Závlahové systémy
Zakládání vodních ploch
Vltavské zahradnictví Vltavské zahradnictví
 

 

Zakládání zahrad

Ať už máte rozlehlou zahradu a v ní majestátní dům nebo jen malou zahrádku, může se stát že nevíte, jak ji uspořádat. V tomto případě Vám nabízíme naše služby. Na začátku by vždy měl být projekt. Jistě uznáte, že pro člověka, který nemá s budováním zahrad zkušenosti, je těžké si představit jak bude zahrada vypadat za pár let. Zpracováním projektu si ušetříte velké množství problémů a přehmatů v budoucnosti. Často přicházíme k zákazníkům, kteří mají vysazené stromy v blízkosti domu a až po pár letech zjišťují, že toto řešení nebylo ideální.

Samotná realizace začíná terénními úpravami a modelací terénu. V případě, že na pozemku není dostatek kvalitní zeminy, je třeba ji doplnit. Před samotnou výsadbou je ideální chemicky odstranit plevel. V místech, kde budou záhony, je praktické položit mulčovací plachtu. Tato plachta zabraňuje prorůstání plevelu, omezuje odpar vody a šetří tak Váš čas i peníze. Následujícím krokem je samotná výsadba rostlin dle projektu. Po úspěšné výsadbě následuje založení trávníku. V úvahu připadají dva způsoby. Položení travního koberce nebo výsev. Travní koberec má tu výhodu, že efekt je okamžitý a nemusíte čekat, až tráva vyroste. V případě, že chcete aby zahrada nevyžadovala Vaši stálou přítomnost, předchází vlastnímu založení trávníku instalace závlahového systému.

Zbývá už jen údržba zahrady. Jsou různé typy lidí. Někoho práce na zahradě baví, ten se o zahrádku postará sám. V případě, že k těmto lidem nepatříte nebo vám to Vaše pracovní vytížení neumožňuje, vezmeme si na starost i kompletní údržbu Vaší zahrady.

Rádi poskytneme své služby i Vám. Kontaktujte nás.